HOPA MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN (4-6) YAŞLARI ARASI KURS AÇILDI

Bu dönem ilk defa açılan kursta (4-6) yaş gurubu öğrencilere yönelik kurslarda, Eğitim–Öğretim verebilecek şartları haiz öğreticiler tarafından açılan iki sınıfta Eğitim ve Öğretim devam ediyor. Kursta verilen eğitimin içeriğine yönelik hazırlanan Eğitim programı ile (4-6) yaş grubu öğrencilere hitap eden materyaller Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gönderilmiş olup bu çerçevede Eğitim-Öğretim sürüyor.

Kursa devam eden çocuklarımızdan anneleri aynı zamanda ihtiyaç odaklı olarak açılan Kur’an Kurslarımızın müdavimleridirler. Bu anneler, projeyle birlikte bir sınıfta ders alırken, çocuklar da bitişi olan  bir sınıfta belletmenlerin gözetiminde olacak” dedi. Kuran kursunda yaş sınırının kaldırılmasının ardından projenin hazırladığın belirten AYDIN, “Bu proje kapsamında, anneleri Kuran kursuna giden 4- 6 yaş grubundaki çocuklar için eğitim sınıfları açılması kararlaştırıldı.

İlçe Müftüsü Selami AYDIN  ziyaretinde ayrıca, “mevcut kursumuzun Hopalı hemşerilerimiz tarafından memnuniyetle karşılandığını ifade etti.

Çocuklara temel dini eğitimin oyun ve eğlence ile birlikte sevdirilerek, yaşına ve seviyesine uygun öğretildiği kursta çocuklarla birlikte neşeli dakikalar geçiren İlçe müftüsü AYDIN: kurs öğreticilerine yaptıkları hizmetlerde başarılar diledi.

Comments are closed.