IMG-20151215-WA0000HOPA MÜFTÜLÜĞÜNDEN ANLAMLI YARDIM KAMPANYASI

HOPA İlçe Müftülüğü , Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlattı. Yardım kampanyası öncesi yapılan toplantıya HOPA İlçe Müftüsü Selami Aydın Daire personeli köy ve mahalle camilerinde görev yapan imam hatip ve müezzin kayyımlar katıldı.

Hopa ilçe Müftüsü Selami AYDIN , yardım kampanyası ile ilgili yaptığı açıklamada, Suriye’de yaşayan Bayırbucak Türkmenlerine yapılan saldırıları ve katliamları şiddetle kınadıklarını ifade ederek, “Türkmen kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Dualarımız hep onlarla beraberdir. Bu vesile ile Bayırbucak Türkmenleri için Türkiye Diyanet Vakfının başlatmış olduğu yardım kampanyasına bizlerde destek veriyoruz .

1-Sms yoluyla 5601’e TURKMEN yazıp gönderilmesi ( Bütün personelimiz b kampanyaya katılmıştır.)

2-Türkiye Diyanet Vakfının web sitesinden yararlanarak yardım yapılması

3-Verilen banka hesaplarına vatandaşların direkt para yardımı yapması

Ayrıca halkımızı bilinçlendirmek amacıyla müftülülük olarak Camilerde Cuma vaaz ve hutbelerde bu konu üzerinde ciddiyetle durulacaktır.Konu halkımıza tafsilatlı anlatılıp yardım etmeleri teşvik edilecektir, ifadelerinde bulundu.
Müftü Selami AYDIN kampanya ya eksiksiz katılan,diğer kardeşlerimize de örnek teşkil eden bütün personeline yapmış oldukları bu davranışla çok duygulandığını ve personelleriyle gurur duyduğunu ifade edip hepsine teşekkür etti.

Comments are closed.